Dmitri Teperik

Dmitri Teperik

Teadusjuht dmitri.teperik@kaitsen.ee

Riigikaitse ja julgeoleku teadmiskeskuse teadusjuht ning keskuse kaasasutaja. Oma professionaalses tegevuses on Dmitri spetsialiseerunud strateegilisele kommunikatsioonile ja psühholoogilisele vastupidavusele, samuti demokraatlike protsesside väliste vaenulike mõjude ja hübriidohtude uurimisele.

Dmitri Teperik kaasasutas 2011. aastal venekeelse haridusprogrammi Sinu Riigi Kaitse, mille eesmärk on tugevdada sotsiaalset sidusust Eesti ühiskonnas, teavitades venekeelseid elanikke ning tutvustades neile riigikaitse ja julgeoleku arengut. Dmitri on kaasasutanud ka rahvusvahelise koostööplatvormi ja ekspertide võrgustiku Resilience League, mis vahendab praktilisi teadmisi ja oskusi vaenuliku desinformatsiooni ja polariseerumise vastu võitlemisel Balti riikide ja Ukraina ühiskondades. 2018. aastal oli ta otseselt seotud infoportaali „Стражи“ („Eesti kaitsjad“) arendamise ja käivitamisega.

Keskuse uurimistöös keskendub Dmitri sotsiaalmeedia ja meediatarbimise analüüsile ning kognitiivsete ja sotsiaalsete haavatavuste tuvastamisele Eesti ühiskonna erinevate rühmade seas.